KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11593403
nr 1159 3403
Oscar Björck
(1860-1929), Sverige
Oljemålning, Skånskt vårlandskap, efter Gustaf Rydberg. Signerad, olja på duk, 43x64 cm
Oscar Björck, svensk bildkonstnär född 1860, död 1929.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 29 januari 2018
kl 20:37:30
4.000 kr
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
4.000 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
- Klassiska
29 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska